درخشش ورزشی‌ها پای صندوق‌های رای

درخشش ورزشی‌ها پای صندوق‌های رای

به گزارش خبرگزاری نشر روز؛باز هم درخشش ورزشی‌ها در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری. وزارت ورزش که مشابه انتخابات مجلس، برای انتخابات ریاست جمهوری با یک سازماندهی درست و به جا، در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، ورزشی‌ها در ورزشگاه شیرودی گرد هم جمع کرده بود تا رای خود را به صندوق بیاندازند، در دوره دوم انتخابات نیز دست به این کار زیبا زد.

در گزارش جام جم آمده است:از صبح روز گذشته چهره‌های ورزشی، پیشکسوتان، مسئولان و ورزشکاران گرد هم جمع آمدند تا همراه با مشارکت گسترده مردمی، در انتخابات شرکت کنند.

کیومرث هاشمی و شروین اسبقیان وزیر ورزش و معاونش، مهدی تاج و مهدی نبی رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال، پرویز مظلومی سرمربی سابق استقلال، محمد انصاری بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی، میرشاد ماجدی رئیس هیات فوتبال تهران، سعید عزیزیان بازیکن گلر اسبق پرسپولیس و استقلال، حسین خبیری مدیرعامل چادرملو، مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون پرورش اندام، زهره اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک، سیدمهدی سیدعلی پیشکسوت داوری، شهرام سهروی سرمربی و امیر مهدی زاده سرمربی و کاپیتان تیم ملی کاراته، فاطمه شکاری عضو تیم ملی تیراندازی، سهیلا منصوریان عضو تیم ملی ووشو، مژگان رحمانی قهرمان جهانی دارت، مینا مولایی و ملیحه عدالتیان دو چرخه سوار، محمد برزگر، بازیکن اسبق تیم پرسپولیس و سرمربی تیم فوتبال امید مقاومت بسیج، امیرحسین پرند عضو تیم ملی بسکتبال و…. از جمله حاضران در شیرودی بودند.

بعضی از ورزشکاران و چهره‌های ورزشی هم در خارج از ایران رای خود را در صندوق آرا انداختند. به طور مثال حسین عبدی و کلیه بازیکنان و عوامل تیم ملی جوانان که در کشور قرقیزستان حضور دارند، در هتل تیم ملی در این مشارکت همگانی شرکت کردند و رای دادند. کلیه اعضای تیم ملی دختران والیبال جوانان ایران که برای رقابت‌های آسیایی به کشور چین رفته‌اند، از ساعت 9.30 دقیقه روز گذشته در کنسولگری ایران حاضر شده و آرای خود را به صندوق‌ها انداختند. همچنین داوران بین المللی ایران هم که در مسابقات حاضر هستند، رای دادند.

مدیران و کارکنان بعضی باشگاههای لیگ برتری هم در انتخابات شرکت کردند. هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل و کارکنان باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد خوزستان با حضور در حوزه رای گیری شرکت فولاد خوزستان مشارکتی پرشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران داشتند. اکثر مدیران و مربیان لیگ برتری هم در انتخابات شرکت داشتند.

*اظهارات ورزشی‌ها

کیومرث هاشمی وزیر ورزش درباره حضور در انتخابات گفت: «ابتدا از جامعه رسانه تقدیر و تشکر می‌کنم که حرکات و مشارکت جامعه ورزش را به بهترین شکل منعکس می‌کند. از همکاران خودم نیز تشکر می‌کنم که شرایطی فراهم کردند تا جامعه ورزش مشارکت گسترده‌ای در انتخابات داشته باشد. به اهالی ورزش هم خسته نباشید و دست مریزاد می‌گویم. طبق آنچه من دیدم، دور دوم مشارکت بیشتر و گسترده‌تر بود. امیدوارم هر اتفاقی برای کشور می‌افتد و هر فردی انتخاب می‌شود، مبارک مردم عزیز باشد. جامعه ورزش مثل همیشه حضور پررنگی داشته است.» او درباره انتظار جامعه ورزش از انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: «رئیس جمهور منتخب، رسالت‌های گسترده‌ای دارد که یکی از آن وظایف، گسترش ورزش است که باید به آن توجه شود. وزیر ورزش در هر دولت، برنامه‌هایی دارد که اجرایش مستلزم تامین منابع مالی در بخش‌های مختلف است. مثلا بحث توسعه فضاهای ورزشی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. ان‌شاءالله هر عزیزی که منتخب مردم می‌شود، توجهش به ورزش بیش از گذشته باشد. ما قدردان زحمات رئیس جمهور شهیدمان هستیم. هر خواسته‌ای برای ورزش داشتیم، این عزیز بزرگ سفرکرده پاسخگو بود و پاسخ جامعه ورزش را به موقع داد. در کمتر از ۸ ماه ۲ مراسم تجلیل از قهرمانان برگزار کردیم درحالی که این کار برای ۳ یا ۴ سال است.»

چهره‌های ورزشی دیگر هم اظهاراتی داشتند که خلاصه‌ای از آن را در زیر می‌خوانید:

*هروی سرمربی تیم ملی کاراته: جامعه ورزش با حضور حداکثری برای بار دوم در مرحله دوم پای صندوق رای آمدند تا اصلح ترین فرد را انتخاب کنند.

*امیر مهدی زاده کاپیتان تیم ملی کاراته: امیدواریم رییس جمهور جدید در مسیر ایران قوی ورزش قوی قدم بردارد و فرمایشات رهبری (ره) را عملی کند.

فاطمه شکاری عضو تیم ملی تیراندازی :در ورزشگاه شهید شیروردی حضور پیدا کردم تا رای بدهم و شاهد این بودم که جامعه ورزش امروز حضور پر رنگ داشتند.

سیدمحمدشروین اسبقیان، معاون فرهنگی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای: جامعه ورزش و جوانان جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری حضور پرشوری در ورزشگاه شهید شیرودی دارند که نشان میدهند که همواره همگام و همراه مردم کشورشان هستند. سردمداران استکبار جهانی باید بدانند که مردم ایران اسلامی، پای آرمان های نظام انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب و رئیس جمهور شهید.

*مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال: خوشحالم جامعه ورزش بیگانه با مسائل مملکت نیست. دولت از جامعه ورزش انتظار دارد روی سکو حرف بزند نه کنار سکو! انتظار دولت این است که تیم ملی فوتبال براحتی به جام جهانی صعود کند.

*سهیلا منصوریان عضو تیم ملی ووشو: در انتخابات حضور پیدا کردیم که سرنوشت کشورمان را رقم بزنیم ان شالله فردی که می تواند در سرنوشت کشور عزیزمان تاثیر گذار باشد پیروز میدان شود.

*مژگان رحمانی مدال آور ۶ دوره از رقابت‌های جهانی دارت و تنها لژیونر دارت ایران: قطعا این انتخابات در سرنوشت ما تاثیر بسزایی دارد و خوشحالم که من نیز در کنار سایر ورزشکاران به عنوان عضو کوچکی از خانواده ورزش کشور قادرم در تعیین سرنوشت خویش سهیم باشم.

*محمد برزگر، بازیکن اسبق تیم پرسپولیس و سرمربی تیم فوتبال امید مقاومت بسیج: همراه با بازیکنان تیم فوتبال امید مقاومت بسیج جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در ورزشگاه شهید شیرودی حاضر شدیم که بتوانیم تکلیفی که بردوشمان است را در جهت رشد و پیشرفت کشورمان انجام دهیم.

*امیر حسین پرند عضو تیم ملی بسکتبال: همه ما آمدیم که در انتخابات شرکت کنیم و در سرنوشت کشور عزیزمان سهیم باشیم.

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخشش ورزشی‌ها پای صندوق‌های رای" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخشش ورزشی‌ها پای صندوق‌های رای"، کلیک کنید.